Terasos įrengimas

Terasas montuojame įvairiems projektams. Nuo terasos jūsų gyvenamojo namo ar daugiabučio kieme, iki lauko poilsio zonų sodyboje.

MONTAVIMAS

Terasos sukamos paslėptų tvirtinimų sistema – naudojama naujausia technologija, kuri terasines lentas sutvirtina be matomų sraigtų. Varžtai, kurie specialiu įrankiu sukami į lentos šoninę dalį, yra pagaminti iš nerūdijančio plieno, todėl nematomas terasų tvirtinimas ne tik sukuria estetišką ir modernų įvaizdį, bet užtikrina ilgaamžiškumą. 

Terasų rūšys

Maumedžio terasa, AB klasė lentos

Išskirtinai retas patvarumo savybes turintis medis. Laikui bėgant, maumedžio atsparumas puvimui ir kitiems neigiamiems atmosferos veiksniams tik didėja, todėl tai yra vienas labiausiai vertinamų medienos rūšių.

Impregnuotos pušies terasa, AB klasės lentos

Lygaus arba rifliuoto paviršiaus šiaurinės pušies terasos lentos. Vakuuminiu būdu atliktas impregnavimas suteikia rudą spalvą ir apsaugo medieną nuo puvimo ir vabzdžių 5-7 metus. Impregnantas neatsparus saulės spinduliams, todėl ruda spalva pasišalins per 3-12 mėn, būtent todėl svarbu terasą padengti alyva – tai suteiks paviršiaus spalvai atsparumą išoriniams veiksniams. 

Termo pušies terasa, AB klasės lentos

Terminis karščio ir garų apdorojimas negrįžtamai paveikia medienos savybes: ji tampa itin stabili ir patvari, išlaiko nepakitusią pirminę išvaizdą, pagerėja termoizoliacija bei atsparumas dideliems temperatūros ir drėgmės pokyčiams.

Termo pušies terasa, A klasės lentos

Terminis karščio ir garų apdorojimas negrįžtamai paveikia medienos savybes: ji tampa itin stabili ir patvari, išlaiko nepakitusią pirminę išvaizdą, pagerėja termoizoliacija bei atsparumas dideliems temperatūros ir drėgmės pokyčiams.

WPC (medžio kompozito) terasa

Šiuolaikiška rinktinio medžio, bio kompozito terasa ilgaamžė, atspari smūgiams,puvimui, drėgmei, saulės spinduliams, bet kokiai temperatūrai, neslidi, nedegi. Puiki alternatyva tradicinės medienos lentoms, medžio kompozito terasa tausoja aplinką – sudėtyje neturi jokių žmogui ar aplinkai kenksmingų medžiagų.

Kainos
skaičiuoklė

Siūlome platų dangų ir spalvų pasirinkimą, todėl tikrai atrasime jums tinkamiausią sprendimą projektui įgyvendinti. Medžiagų kokybė turi įtakos kainai, tačiau tai yra vienas svarbiausių aspektų, darančių įtaką terasos eksploatavimo laikui. Mes siūlome tik aukščiausios kokybės medžiagas, kad užtikrintume terasos stabilumą ir patvarumą.

Two columns
Vertical
Horizontal
Terasos įrengimas
Prelimenari suma
Name Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Your service request has been completed!
We have sent your request information to your email.
Issued on: {{ $store.getters.getIssuedOn }}
Payment method: {{ $store.getters.getPaymentType }}
{{ item.title }}: {{ item.value }}

Patarimai įsirengiant terasą

Profesionalų patarimai įsirengiant terasą padės išvengti klaidų. Lauko terasa yra ne tik gražaus eksterjero dalis, bet ir svarbi, savo funkcionalumu pasižyminti vieta. Prieš įrengiant terasą iškyla daugybė klausimų, kurie neduoda ramybės. Būtent todėl pasistengsime jums suteikti kuo daugiau naudingos informacijos, atsakant į trandiciniais tapusius klausimus.

Kokius polius pasirinkti: betoninius ar įsukamus?

Terasos įrengimo darbai pradedami nuo polių. Betonavimas yra populiaresnis pasirinkimas, bet jis reikalauja daug fizinio darbo bei laiko, betoniniai poliai yra ilgaamžiai, todėl teisingai įrengti tarnaus ilgiau nei įsukami poliai.

Ieškodami paprastesnių, švaresnių ir greitesnių variantų, galite rinktis įsukamus polius – tai yra sprendimas tiems, kas turi sutvarkytą aplinką, nes betonavimo darbai neišvengiamai yra „purvinesni“, todėl aplinka gali nukentėti. Įsukami poliai nors ir netarnaus pusamžį, kaip betoniniai, bet jų tarnavimo laiko drąsiai užteks bet kuriai terasai, o gal net ir dviems atlaikyti. Įsukamus polius mažiau kilnoja žemė,nes jie turi smailų galą.

Montavimas: Polių kiekis priklauso nuo terasos ilgio bei pločio. Paprastai poliai yra montuojami 1,2-1,5 m atstumu lentų montavimo kryptimi ir 1-1,2m atstumu prieš lentų montavimo kryptį, nerekomenduojama daryti didesnių tarpų tarp polių, nes tuomet terasa gali įlinkti.

Kokį pasirinkti terasos karkasą?

Karkasas yra pagrindas terasos lentoms kloti. Jam galite naudoti impregnuotą medieną, maumedį, aliuminį, cinkuotą metalą ,termo medieną arba tropinę medieną (aptarsime pirmus du pasirinkimus). Impregnuotos pušies terasinėms lentoms tiks impregnuotos medienos karkasas, o ilgiau tarnaujančioms terasoms (maumedis, termo mediena ar medžio kompozitas). Rekomenduojame naudoti maumedžio karkasą, taip nereikės jaudintis, kad terasos karkasas supus greičiau nei terasos danga.

Karkasas daromas viengubas arba dvigubas – tai priklauso nuo esamo grunto aukščio bei norimo terasos aukščio. Dvigubas karkasas yra stabilesnis už viengubą, todėl, jei yra galimybė, geriau dėti pastarąjį.

Pasirinke kalibruotą karkasą – sutaupysite laiko ir dirbti bus žymiai maloniau.

Montavimas : Prieš montuojant karkasą, reikia nepamiršti pakloti geotekstilės. Apatinis karkasas montuojamas ant polių, todėl ir tarpai tarp karkaso priklausys nuo polių įsukimo. Viršutinį karkasą patariame montuoti kas 45cm, matuojant nuo lagės centrų bei lentų kraštuose karkaso dvi lages reikėtų montuoti kas 20cm, taip lentų galai ,,nesiraitys’’. WPC (medžio kompozito) terasų montavimui reikalingi papildomi intarpai tarp viršutinio karkaso lagių, kad lagė nesisuktu į šonus ir taip neišsibanguotų lentos. Tvirtinimus karkasui rinkitės atsakingai, nes nuo jų taip pat priklausys kaip ilgai tarnaus jūsų terasa.

Kokias terasines lentas pasirinkti?

Nėra vieno teisingo atsakymo, kokias terasines lentas pasirinkti, tačiau galime palyginti jų privalumus ir trūkumus. Palyginkime keturis populiariausius terasinių lentų pasirinkimus: impregnuotą pušį, maumedį, termo pušį ir WPC (medžio ir plastiko kompozitą).

 

Impregnuota pušis

Pušinė terasa – vienas iš pigiausių pasirinkimų. Impregnavimo būdas užtikrina apsaugą nuo aplinkos poveikio: pelėsio, puvimo, kenkėjų. Žinoma, nei vienos lentos nėra visiškai atsparios aplinkos poveikiui, todėl neišvengiamai, keičiantis orui, sulauksite lentų deformacijos, tačiau pušinės lentos žymiai mažiau deformuojasi nuo karščio nei maumedis. Kad deformacija būtų minimali, labai svarbu pasirinkti kokybiškas tvirtinimo priemones.

Lentas galima rinktis iš lygaus arba rifliuoto paviršiaus. Rifliuotą paviršių verta rinktis tuomet, kai terasa įrenginėjama prie vandens telkinio ar pirties, nes toks paviršius yra mažiau slidus jam sušlapus. Kitais atvejais dažniausiai pasirenkamas lygus paviršius – jį lengviau prižiūrėti ir naujinti, be to, lygus paviršius nėra linkęs šerpetoti kaip rifliuotas, todėl išvengsite rakščių.

Tokia terasa jums tarnaus 7-10 metų, o jei kasmet uždėsite apsauginį alyvos sluoksnį, tai prailginsite terasos tarnavimo laikotarpį ir pagražinsite jos išvaizdą.

Pliusai: Pigu, mažai raitosi ir mažai šerpetuoja.

Minusai: Minkšta, gali sakuotis, lentos impregnantas neleidžia rinktis šviesių alyvos atspalvių.

Maumedis

Sibiro maumedis – tai medis, turintis išskirtinai retas savybes, vertinamas dėl savo ilgaamžiškumo, tvirtumo, grožio. Ši mediena yra viena iš labiausiai atmosferos poveikiui atsparių medžio rūšių, eglę ar pušį ilgaamžiškumu lenkianti du kartus. Montavimui reikalingi nerūdyjančio pliento tvirtinimai, kurie leis lentai šiek tiek judėti keičiantis oro temperatūroms.

Lentas taip pat galėsite rinktis iš lygaus arba rifliuoto paviršiaus.

Tokia terasa jums tarnaus 13-15 metų, o jei kasmet uždėsite apsauginį alyvos sluoksnį, prailginsite terasos tarnavimo laikotarpį ir pagražinsite jos išvaizdą.

Pliusai: Kietos, todėl sunkiau pažeisti, ilgaamžės, geras kainos ir kokybės santykis.

Minusai: Gali skilinėti, šerpetuoti, raitytis, sakuotis (Daugumą rizikų galima sumažinti teisingai atlikus visus montavimo etapus).

 

Termo pušies terasinės lentos

Termo pušis – ši lenta gaminama iš dideliu karščiu apdorotos šiaurietiškos pušies ar eglės. Termo lentos ne tik ekologiškos, bet ir natūraliai atsparios medgraužiams ir puvimą sukeliantiems grybeliams, pasižymi išskirtiniu tvarumu ir stabilumu.

Termo Medienos minusas yra minkštumas, lengva ją pažeisti.

Tokia terasa jums tarnaus 15-18 metų, o jei kasmet uždėsite apsauginį alyvos sluoksnį, tikrai prailginsite terasos tarnavimo laikotarpį ir pagražinsite jos išvaizdą.

Pliusai: Ilgaamžė, stabili, nesiraito, nesisakuoja.

Minusai: Labai minkšta, nėra pigus pasirinkimas.

 

WPC terasinės lentos

Tai medžio, plastiko ir specialių priemaišų lentos, kurios savo išvaizda primena medieną. Gamintojai teigia, jog šios terasinės lentos reikalauja mažai priežiūros (pvz: nereikia kasmet alyvuoti) ir pasižymi itin aukštu atsparumu aplinkos poveikiui: drėgmei, UV spinduliams, įbrėžimams, grybeliui, korozijai, puvimui ir pan.

Realybėje galite išgirsti prieštaringų nuomonių apie šį produktą. Praktikoje pasitaiko lentų išsirietimų dėl karščio, išblukimo dėl saulės šviesos, neišplaunamų dėmių dėl žiedadulkių, lietaus ir purvo. Taip pat šios lentos labiau įkaista nuo karščio nei medis. Be to, įkaitus wpc lentoms, gali jaustis nemalonus plastiko kvapas. Žinoma, reikėtų pabrėžti, kad taip atsitinka su tomis wpc lentomis, kurios yra pigesnės ir jose medienos santykis yra mažas.

Tokia terasa jums tarnaus 15-20 metų.

Piusai: Ilgaamžė, nebūtina alyvuoti.

Minusai: Brangu, nenatūralu, labiau įkaista.

Ar reikia alyvuoti terasą?

Mes visada už terasos alyvavimą ir nesvarbu kokios terasinės lentos būtu sumontuotos. Alyva užtikrina apsaugą nuo vandens bei purvo. Taip pat stabdo pelėsio ar grybelio atsiradimą. Paryškina medžio struktūrą bei apsaugo nuo UV poveikio. Taip pat, alyvos pagalba galima suteikti terasai norima atspalvį. Jei norite jog lenta natūraliai ,,nupilkėtų’’, tuomet terasą alyvuoti reikėtu bespalve alyva, kadangi bespalvė alyva neturi apsaugos nuo UV ir lentos natūraliai pilkės.

Rekomenduojame rinktis vandens pagrindo alyvas, jos nesukuria plėvelės, todėl nereikės ieškoti meistrų plėvelei pradėjus luptis, o ir naujinti terasą bus paprasčiau.

Alyvuoti terasą reikėtų esant ne mažesnei nei 10-13 laipsnių temperatūrai, nebent alyvos gamintojas nurodo kitaip. Alyvavimo technologija gali skirtis priklausomai nuo gamintojo, bet dažniausiai ant lentos teptuku užtepamas alyvos sluoksnis ir po poros minučių skūdurėliu nuvalomas alyvos parviršius.

Tikimės, kad patarimai įsirengiant terasą jums pagelbės. Jeigu turite klausimų, visada mielai atsakysime. Susisiekite su mumis.

Krepšelis0
Krepšelis tuščias
Tęsti pirkimą
0